Cumhurbaşkanı Erdoğan Putin'e, "acil ateşkes" çağrısı yaptı

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
06 Mart 2022, 21:53
Ayyıldız Huri Kaptan
06 Mart 2022, 21:53

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ateşkesin sağlanması, insani koridorların açılması ve bir barış anlaşmasının imzalanması için acilen adım atılmasının gerekliliğine dikkat çekti. Erdoğan, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırarak başlattığı savaş için kapsamlı müzakerelerin yapılması ve netice alınması için çabalarını sürdüreceğini ifade etti.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre görüşmede, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı ve Türkiye-Rusya ilişkileri ele alındı.

ERDOĞAN’DAN PUTİN’E ÇAĞRI: ACİL ATEŞKES İLE BARIŞIN YOLU AÇILSIN

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, söz konusu görüşmede, Ukrayna ile Rusya arasında yaşanan savaşın bir an önce barışçıl yöntemlerle çözülmesi konusunda her türlü katkıyı yapmaya hazır olduklarını vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin’e, “Hep birlikte barışın yolunu açalım.” çağrısını yineledi.

Ateşkesin sağlanması, insani koridorların açılması ve bir barış anlaşmasının imzalanması için acilen adım atılmasının öneminin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna tarafıyla ve diğer ülkelerle sürekli temas halinde olduğunu belirtti. Erdoğan, kapsamlı müzakerelerin yapılması ve netice alınması için çabalarını sürdüreceğini ifade etti.