Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk ile görüştü

Bilim ve Teknoloji
Ömer Kaya
27 Ocak 2021, 23:51
Ömer Kaya
27 Ocak 2021, 23:51

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, görüşmede Türkiye’nin teknolojik hedefleri noktasında iş birliğinin ele alındığını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Elon Musk, bugün bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, telefon görüşmesinde kamu ve özel sektör kurumları ile şirket arasında uzay teknolojileri ve çeşitli konularda ortaklık hususları ele alındı.

ERDOĞAN-MUSK GÖRÜŞMESİ

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan, BİP ve Telegram’dan Elon Musk ile yaptığı görüşmeyi duyurdu. Cumhurbaşkanının paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Sevgili kardeşim, bugün Tesla ve SpaceX’in Kurucusu Elon Musk ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik. Görüşmede, Türkiye’deki kamu ve özel sektör kurumları ile şirket arasında uzay teknolojileri başta olmak üzere farklı alanlarda iş birliğine ilişkin hususları ele aldık. Teknoloji alanında ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmeyi ve milletimize fayda sağlama amacıyla bu alanda atılan her adımı desteklemeyi sürdüreceğiz.”