Çinli çift Ukrayna sınırından iki bebeği kaçırırken yakalandı

Güncel
qha muhabir
17 Mart 2022, 01:26
qha muhabir
17 Mart 2022, 01:26

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırılarıyla başlayan savaşı fırsat bilen Çinli bir çift, Ukrayna’dan kaçırdıkları iki bebeği ülke dışına çıkarmaya çalışırken Romanya sınırında yakalandı.

Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı saldırılar ile çıkan savaşı fırsat bilen Çinliler, Ukrayna’dan çocuk kaçırmaya çalışıyor. Ukrayna Devlet Sınır Muhafız Servisinin açıklamasına göre Ukrayna’dan iki bebeği kaçıran Çinli bir çift, Romanya sınırında yakalandı. Çinli çiftin, kısa bir süre önce çocuksuz şekilde Ukrayna’ya giriş yaptığı belirlendi. İsimleri açıklanmayan Çinli çift, Çernivtsi’deki Porubne kontrol noktasında evrak eksikliği nedeniyle durduruldu. Çift, yanına aldığı iki bebeğin nereden geldiği sorusunu cevaplayamadı.

ÇİNLİ ÇİFTİN KISA SÜRE ÖNCE ÇOCUKSUZ GİRİŞ YAPTIĞI BELİRLENDİ

Ukrayna ve Romanya ortak Devlet Sınır Muhafız Teşkilatı, Çinli çiftin birkaç hafta önce çocuklar olmadan Ukrayna’ya giriş yaptığını tespit etti. Ukrayna ve Romanya polisi, Çinli çifte yönelik soruşturma başlattı.

ÇOCUK KAÇAKÇILIĞI ÇİN’DE YAYGIN

Çocuk kaçakçılığı Çin’de yaygın bir suç olarak biliniyor. Çocukların en çok kaçırıldığı bölgelerden bir de Doğu Türkistan. Doğu Türkistanlı çocukların kaçırılıp Çin’de hırsızlık ve yankesicilik yaptırılması Çin ve Doğu Türkistan’da çok bilinen olaylardan biri.