Bitlis'te Eren Kış-7 operasyonu başladı

Güncel
Ömer Kaya
22 Kasım 2021, 12:33
Ömer Kaya
22 Kasım 2021, 12:33

İçişleri Bakanlığı, Bitlis Sarpkayalar’da Eren Kış-7 operasyonunun başlatıldığını bildirdi. Operasyona, Jandarma Komando, JÖH ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 680 personel ve 38 operasyonel tim katılıyor. Operasyon kapsamında, bölücü terör örgütü PKK’nın Türkiye sınırları içerisindeki yapılanmaları etkisiz hale getiriliyor.

Bitlis’te “EREN KIŞ-7 (SARPKAYA) ŞEHİT JANDAMA TEĞMEN BAKİ KOÇAK OPERASYONU” başlatıldı. Jandarma Komando, JÖH ve güvenlik korucu timlerinden oluşan ekipler, bölücü terör örgütü PKK’ya göz açtırmıyor.

Bakan Süleyman Soylu’nun açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Geçmişteki acı ve kayıplarımız bize büyük tecrübe kazandırmıştır. Terör eylemleri sayısı 2.817’den, yüzde 90’ı sınır ötesi tacizleri, bir kısmı da masum sivil insanları hedef alan, 135 sayısına inmiştir. Allah’a hamdolsun, şehirlerimizde huzur vardır. PKK, kilitlenmiştir. PKK bu yıl 5 tanesi de yurtdışından 48 kişiyi örgüte katmışken , son beş yılda 1.043’ü ikna olmak üzere, 2.072 örgüt mensubu teslim olmuştur. Türkiye’deki toplam terörist sayısı 180’in altına düşmüştür” dedi. Bakan Soylu, “PKK kilitlenmiştir. Kato’dan Cudi’ye, Gabar’a kadar; Şenyayla’dan Cehennem Deresi ve Kutu Deresi’ne Kazan Vadisi’ne kadar; Çemçemadur’dan Sehi Ormanlarına, Tendürek’e kadar, terör örgütünün bütün kampları tarumar edilmiştir.”

Son dakika... Bitlis'te Eren Kış-7 operasyonu başlatıldı - Son Dakika  Haberleri İnternet