Bişkek’te Sokak Jimnastiği festivali düzenlendi

Güncel
Aybala Polat
24 Ağustos 2020, 21:46
Aybala Polat
24 Ağustos 2020, 21:46

Bişkek’te yeni tip koronavirüs salgınının gölgesinde sokak cimnastiğini esas alan bir festival düzenlendi.

2020 Workout Open Fest adıyla düzenlenen festival, Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’teki Adinay Parkı’nda gerçekleştirildi. Kırgız Cumhuriyeti Bişkek Belediye Başkanlığı ve Sokak Egzersizleri Federasyonu tarafından ilk kez düzenlenen festivalin geleneksel hale getirilmesi amaçlanıyor.  

KORONAVİRÜS SALGINI GÖLGESİNDE CİMNASTİK FESTİVALİ

Bişkek Belediyesi Basın Biriminden yapılan açıklamada, dünyaya yayılan koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl yarışmaların kısıtlı sayıda yarışmacı ile yapıldığı belirtildi. Açıklamada, Kırgızistan’ın farklı bölgelerinden 16 genç sporcunun sağlık festivaline katıldığı ve cimnastik, fiziksel uygunluk dallarında yarıştıkları belirtildi. Ukrayna, Kazakistan ve Şili’den Workout kültürünün liderleri de çevrimiçi olarak festivale katkı sağladılar.

Sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde izlenmesine müsaade edilen 2020 festivalinin az sayıdaki taraftarları; vatandaşlar, Kırgızistan Cumhurbaşkanlığı Sivil Toplum Kurumu İnsani Kalkınma İzleme ve Etkileşim Daire Başkanı Kudaybergen Bazarbayev ve Bişkek Belediye Başkanı Aziz Surakmatov oldu.