Bakan Koca: Koronavirüsten ölenlerin sayısı 37'ye yükseldi

24 Mart 2020, 00:28

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çin’den yayılarak Türkiye’yi de etkisi altına alan yeni tip koronavirüs ile ilgili son bilgileri paylaştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan rakamlara göre, son 24 saatte 293 yeni koronavirüs vakası görüldü ve 7 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Bu verilere göre, toplamda Türkiye’de yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı 37’ye yükseldi. Toplam vaka sayısı ise 1529 olarak kaydedildi.

BAKAN KOCA’DAN GENÇLERE UYARI

Bakan Koca, ayrıca gençleri de uyararak, virüse karşı dikkatli olunması gerektiğini vurguladı.
Bakan Koca, gençlere uyarılarda bulunarak, “Salgının dışında değilsiniz. Hayatınızı yavaşlatın. Risk ortamına girmeyin. Riski evinize taşımayın. Evde kalın. Hayat eve sığar.” ifadelerini kullandı.

BU 16 ÜLKEDE ŞU ANA KADAR HİÇ KORONAVİRÜS VAKASI GÖRÜLMEDİ

Çin’de ortaya çıkarak tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs, 2020 yılına şimdiden damgasını vurdu. Öyle ki şu anda, dünyanın en önemli gündemi olan virüs, 350 binden fazla insana bulaştı. Dünya üzerinde hiç virüs vakası görülmeyen sadece 16 ülke bulunuyor.

VİRÜSÜ DÜNYAYA BULAŞTIRAN ÇİN’İN TÜRKİYE’DEKİ ODAKLARI BOŞ DURMADI!

Koronavirüsün kaynağı olan ve bütün dünyaya yayılmasına sebep olan Çin, suçunu örtmek ve tepkileri azaltmak için yalan bilgilerle propagandaya başvuruyor. Üstelik bunu yaparken Türkiye’nin iç siyasetinde tartışma konusu açmaya yelteniyor. Çin rejiminin Türkiye’de bulunan ideolojik işbirlikçileri ve Türk medyasında adeta Çin ajanı gibi hareket eden bazı odaklar, hazırladıkları yalan haberle Çin’in ülkemize koronavirüs tanı kiti gönderdiği ve bunlarının parasının da Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı yardımların karşılığı olarak ödendiğini öne sürdü.

Çin Komünist Partisi ile Mustafa Kemal Atatürk’ü yan yana getirme gafletinde bulunan bu yalan haberde hiçbir kaynağa yer verilmedi. Ne Çin’in resmi kaynaklarında, ne de Türkiye’nin her hangi bir kurumundan böyle bir konuya dair açıklama bulunmuyor. Tarihi gerçekler kullanılarak, konu saptırılıp, Çin propagandası haline getiriliyor.

Fahrettin Koca
KORONAVİRÜS
Bunlara da bakın: