Bakan Koca'dan koronavirüsle ilgili son açıklama: Ölü sayısı 44'e yükseldi

Güncel
Ömer Cihad Kaya
24 Mart 2020, 23:43
Ömer Cihad Kaya
24 Mart 2020, 23:43

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs salgınına ilişkin Türkiye’deki son vaka sayısını duyurdu. Buna göre, Çin’den yayılarak dünyayı etkisi altına alan virüs dolayısıyla Türkiye’de hayatını kaybeden kişi sayısı 44 oldu.

Bakan Koca, koronavirüs salgınına ilişkin son verileri sosyal medya üzerinden paylaştı. Yapılan açıklamada, “Kayıplar versek de Türkiye için geç değil. Tedbir, artışın önünü kesebilir. Son 24 saatte toplam 3.952 test yapıldı. 343 yeni tanı var. 7 hastamızı kaybettik. Biri KOAH hastasıydı. Altısı ileri yaştaydı. Aldığımız tedbir kadar güçlüyüz” ifadeleri kullanıldı.

Son rakamlara göre, 25 Mart 2020 itibariyle koronavirüs vaka sayısı da 1872’ye çıktı.

BU 16 ÜLKEDE ŞU ANA KADAR HİÇ KORONAVİRÜS VAKASI GÖRÜLMEDİ

Çin’de ortaya çıkarak tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs, 2020 yılına şimdiden damgasını vurdu. Öyle ki şu anda, dünyanın en önemli gündemi olan virüs, 350 binden fazla insana bulaştı. Dünya üzerinde hiç virüs vakası görülmeyen sadece 16 ülke bulunuyor.

VİRÜSÜ DÜNYAYA BULAŞTIRAN ÇİN’İN TÜRKİYE’DEKİ ODAKLARI BOŞ DURMADI!

Koronavirüsün kaynağı olan ve bütün dünyaya yayılmasına sebep olan Çin, suçunu örtmek ve tepkileri azaltmak için yalan bilgilerle propagandaya başvuruyor. Üstelik bunu yaparken Türkiye’nin iç siyasetinde tartışma konusu açmaya yelteniyor. Çin rejiminin Türkiye’de bulunan ideolojik işbirlikçileri ve Türk medyasında adeta Çin ajanı gibi hareket eden bazı odaklar, hazırladıkları yalan haberle Çin’in ülkemize koronavirüs tanı kiti gönderdiği ve bunlarının parasının da Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı yardımların karşılığı olarak ödendiğini öne sürdü.

Çin Komünist Partisi ile Mustafa Kemal Atatürk’ü yan yana getirme gafletinde bulunan bu yalan haberde hiçbir kaynağa yer verilmedi. Ne Çin’in resmi kaynaklarında, ne de Türkiye’nin her hangi bir kurumundan böyle bir konuya dair açıklama bulunmuyor. Tarihi gerçekler kullanılarak, konu saptırılıp, Çin propagandası haline getiriliyor.