Azerbaycan, şehit askerlerin ve yakınlarının kredi borçlarını sildi

Güncel
Ömer Cihad Kaya
22 Aralık 2020, 22:59
Ömer Cihad Kaya
22 Aralık 2020, 22:59

Karabağ’da tarihi bir başarıya imza atan Azerbaycan ordusu, harekat boyunca 2783 şehit verdi. Bakü yönetimi almış olduğu kararla, şehit askerlerin ve yakınlarının varsa kredi borçlarının silinmesi için harekete geçti. Bu kapsamda, şehit olan 830 askerin kredi borçları silindi.

Azerbaycan Merkez Bankası, bugün yaptığı açıklamayla, Karabağ’da şehit düşen 830 askerin ve yakınlarının bankalara olan borçlarının faizleri ile birlikte silindiğini duyurdu. Yapılan açıklamada, 286 şehit yakını ve 1323 yaralı asker ile birlikte Ermeni saldırıların da yaralanan ve hayatını kaybeden 24 sivilin de borçlarının silindiği belirtildi.

AZERBAYCAN ORDUSU, KARABAĞ’DA 2800’E YAKIN ŞEHİT VERDİ

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, 27 Eylül-10 Kasım tarihleri arasında devam eden İkinci Karabağ Savaşı’nda verilen şehit sayısını açıkladı. Açıklamada, savaş süresince 2 bin 783 Azerbaycan askeri şehit olduğu ve bin 245 askerin de yaralandığı belirtildi.

Azerbaycan ordusu, Dağlık Karabağ’daki Ermeni işgalindeki topraklarını kurtarmak için yürüttüğü tarihi harekatta, 2 bin 783 şehit verdi. Savunma Bakanlığından bugün yapılan açıklamada, Karabağ savaşında hayatını kaybeden ve yaralanan askerlerin sayısı açıklandı.

Azerbaycan ordusu, 27 Eylül 2020’de başlatılan operasyonda 5 kent merkezi ve 286 köyü Ermeni işgalinden kurtardı. Ağdam, Laçın ve Kelbecer’de ateşkes anlaşması gereği Azerbaycan’a bırakıldı.

AZERBAYCAN’IN TARİHİ KARABAĞ HAREKÂTI: GÜN GÜN NELER YAŞANDI?

Kırım Haber Ajansı (QHA), Azerbaycan’ın 27 Eylül’den 10 Kasım’a kadar sürdürdüğü tarihi Karabağ Harekatının kırılma noktalarını gün gün takip etti. Azerbaycan’ın nihai zaferiyle sonuçlanan çatışmalarda, Ermenistan’ın hiçbir ateşkes anlaşmasına uymayarak sivillere saldırıları da unutulmadı.