Azerbaycan ordusu, Ermenistan'a ait savaş uçağını düşürdü!

Güncel
Ömer Kaya
04 Kasım 2020, 16:48
Ömer Kaya
04 Kasım 2020, 16:48

Azerbaycan ordusunun Ermenistan’a ait savaş uçağını düşürdüğü bildirildi. MSB’nin bugün duyurduğu habere göre düşürülen uçağın Su-25 tipi savaş uçağı öğrenildi.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Azerbaycan’ın, saldırı hazırlığındaki Ermenistan Silahlı Kuvvetlerine ait savaş uçağını düşürdüğünü duyurdu. MSB, düşürülen uçağın Su-25 tipi Rus savaş uçağı olduğunu kaydetti.

ERMENİSTAN SAVAŞ UÇAĞI SALDIRI HAZIRLIĞINDAYDI!

MSB’den yapılan açıklamada, “Kahraman Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri, işgal altındaki öz topraklarını kurtarmak için kahramanca ve fedakârca mücadeleye devam ediyor. Ermenistan’a ait saldırı hazırlığındaki bir SU-25 uçağı daha düşürüldü. Böylece Ermenistan’a ait düşürülen uçak sayısı 7 oldu.” denildi.

CEPHE AZERBAYCAN’IN KONTROLÜNDE

Son 24 saatte cephenin farklı bölümlerinde Ermenistan ordusuna ait 2 T-72 tankı, 3 D-30 obüsü, 1 Zastava M-55 uçaksavarı, 1 taktik İHA ve 3 kamyonun imha edildiği, çok sayıda askeri personelin etkisiz hale getirildiği kaydedildi. Ermenistan güçlerinin cephenin bazı bölgelerinde personel ve askeri teçhizat kaybederek geri çekilmek zorunda kaldığı ifade edildi. Cephenin Azerbaycan ordusunun kontrolünde olduğu vurgulandı.