Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den Ermenistan'a mesaj: Laçın koridorunda gümrük kapısı açacağız

Güncel
Ömer Kaya
14 Aralık 2021, 20:52
Ömer Kaya
14 Aralık 2021, 20:52

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Belçika’nın başkenti Brüksel’deki NATO karargahında NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüştü. Cumhurbaşkanı Aliyev, Ermenistan ile Zengezur koridorunun açılması hususunda yapılan müzakere sürecini değerlendirdi. Aliyev, bu koridorun açılmasının 10 Kasım mutabakatının bir gereği olduğunu ifade etti.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Belçika’nın başkenti Brüksel’deki NATO karargahında NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüşmelerde bulundu. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, bugün yaptığı açıklamada, “Ermenistan, Zengezur koridorunda gümrük kapısı açmak isterse, biz de Laçın koridorunda gümrük kapısı açacağız” dedi.

ALİYEV, STOLTENBERG İLE GÖRÜŞTÜ

Öte yandan Aliyev, bugün Belçika’nın başkenti Brüksel’de NATO karargahında NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bir araya geldi. Düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Aliyev, ülkesinin NATO’nun güvenilir bir ortağı olduğunu belirterek, Afganistan’daki NATO misyonuna 2002’den bu yaza kadar katkı yaptıklarını, Azerbaycan askerlerinin Afganistan’dan ayrılan son koalisyon askerleri arasında yer aldığını dile getirdi.

azerbaycan-cumhurbaskani-aliyev-natoyu-ziyaret-etti