Antalya'nın Demre ve Kaş ilçelerindeki orman yangınları erken müdahale ile söndürüldü

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
08 Eylül 2021, 10:51
Ayyıldız Huri Kaptan
08 Eylül 2021, 10:51

Antalya’nın Demre ve Kaş ilçelerinde dün çıkan orman yangınları, teyakkuzda bekleyen ekiplerin erken müdahalesiyle söndürüldü. Yangında ilk belirlemelere göre 500 metrekarelik bir alanın zarar gördüğü belirtildi.

Antalya’nın Demre ve Kaş ilçelerinde dün orman yangını çıktı. Çıkan orman yangınları havadan ve karadan müdahaleyle büyümeden kontrol altına alındı. Antalya Büyükşehir Belediyesinden dün yapılan açıklamada, Manavgat’taki orman yangınının ardından 19 ilçenin dört bir tarafında hazır bekleyen itfaiye ekiplerinin, Beymelek Mahallesi Palamut mevkisinde seraların bulunduğu ormanlık alanda çıkan yangına müdahale ettiği belirtildi. Yangın, Demre itfaiyesi ve Demre Orman İşletme Şefliği ekiplerinin hızlı şekilde müdahale etmesiyle büyümeden kontrol altına alındı.

Antalya Haberleri - Orman yangını büyümeden söndürüldü - Yerel Haberler

KAŞ’TA ORMAN YANGINI

Kaş’a bağlı Sinelli Mahallesi’nde de dün saat 12.00 sıralarında orman yangını çıktı. Yangın ihbarının ardından bölgeye 3 helikopter sevk edildi. Yangına, bölgenin kayalık olması sebebiyle karadan müdahale güçlükle yapılırken, havadan, 3 arazöz ve bir su tankeri de karadan müdahale etti. Yangın bir saat içinde kontrol altına alındı. Yangında ilk belirlemelere göre 500 metrekarelik bir alan zarar gördü.