Antalya merkezli 7 ilde FETÖ operasyonu: Gözaltına alınan 61 kişiden 29'u tutuklandı

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
30 Eylül 2021, 10:11
Ayyıldız Huri Kaptan
30 Eylül 2021, 10:11

Antalya merkezli 7 ilde Fetullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) yönelik operasyon yapıldı. Örgütünün hücre evlerine baskınlar düzenlendi. Gözaltına alınan 61 kişiden 29’u tutuklandı.

FETÖ terör örgütüne 9 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından bir darbe daha vuruldu. FETÖ’nün yeni yapılanması ortaya çıkarıldı. Örgüt üyeleri bir bir tespit edildi, hücre evlerinin adresleri belirlendi. Son olarak emniyet güçleri, operasyon için düğmeye bastı.

ANTALYA MERKEZLİ 7 İLDE FETÖ OPERASYONU

Antalya merkezli operasyon, İstanbul, İzmir, Adana, Mersin, Isparta ve Hakkari olmak üzere 7 ilde eş zamanlı gerçekleştirildi. Baskın yapılan evler didik didik arandı. Aramalarda evlerde çok sayıda hafıza kartı ve bilgisayar ele geçirildi. 1 milyon 66 bin lira değerinde ziynet eşyası ve bir miktar paraya el konuldu.

ÖRGÜTSEL TOPLANTI DÜZENLEDİKLERİ ORTAYA ÇIKTI

TRT’nin bugün aktardığı habere göre yapılan tespitler doğrultusunda, FETÖ’nün örgütsel birlikteliği sağlamak amacı ile toplantılar düzenlendiği belirlendi. Aralarında iletişim kurmak için ise telefon hatlarını yabancı uyruklu vatandaşların üzerine alarak görüşmeler yapıldığı tespit edildi.

ÖRGÜT ÜYELERİNİN YAKINLARINA PARA YARDIMI

FETÖ/PDY silahlı terör örgütünde üyelerin moralini yüksek tutmak için faaliyet yürütüldüğü, örgüt içindeki çözülmeyi engellemek için cezaevlerinde bulunan terör örgütü üyelerine ve ailelerine düzenli olarak ziyaretler düzenlendiği, örgüt mensuplarına ve yakınlarına maddi destek sağlandığı belirlendi. Para trafiğinin ise banka hesapları üzerinden değil elden yapıldığı ortaya çıkarıldı.

61 FETÖ’CÜYE GÖZALTI: 29 TUTUKLAMA

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesinin yaptığı bu başarılı operasyonda, 61 kişiye işlem yapıldı. Gözaltında olan örgüt üyeleri, emniyetteki ifadelerinin ardından Antalya Adliyesi’ne sevk edildi. 29 kişinin tutuklanmasına karar verildi.