Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kuruldu

Güncel
Ömer Cihad Kaya
21 Nisan 2021, 01:39
Ömer Cihad Kaya
21 Nisan 2021, 01:39

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kurulmasına dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bazı bakanlıklara yaptığı atamalara ilişkin kararnamede, yeni kurulan bakanlıklara ilişkin ayrıntılar yer aldı. Ayrıca, Resmi Gazete’de yer alan karara göre, Ticaret Bakanı değişti.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararıyla kabinede iki yeni bakanlık kuruldu. Bu bakanlıklar, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı oldu. Resmi Gazete’de bugün yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde, yeni kurulan bakanlıkların işleyiş düzeni ve bakanlık teşkilat yapısı detaylı bir şekilde duyuruldu.

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI DERYA YANIK

Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanan karar doğrultusunda, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Ak Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi, Avukat Derya Yanık getirildi.

Derya Yanık kimdir, kaç yaşında, nereli? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık biyografisi
AK Parti MKYK üyesi Derya Yanık, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı oldu

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI VEDAT BİLGİN

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına ise TBMM 25-26. Dönem Ankara Milletvekili, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Vedat Bilgin atandı.

Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Vedat Bilgin oldu (Vedat Bilgin kimdir?)
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Vedat Bilgin yeni kurulan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının başına getirildi

TİCARET BAKANI RUHSAR PEKCAN’IN YERİNE MEHMET MUŞ GETİRİLDİ

Öte yandan, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan‘ın görevine son verilerek yerine Ak Parti İstanbul Milletvekili Dr. Mehmet Muş getirildi. İşte adı geçen Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri: