"Gönül Coğrafyası İftarları"nda Kırım rüzgarı esti

Haberler
Mehmet Berk Yaltırık
11 Mayıs 2019, 21:23
Mehmet Berk Yaltırık
11 Mayıs 2019, 21:23

Ramazan ayı boyunca her gün Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesinin Yabancı Diller Fakültesi bahçesi düzenlenen “Gönül Coğrafyası İftarları”na Kırım’dan öğrenciler de katıldı.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ile Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nin Ankara’da eğitim alan uluslararası öğrenciler için başlattığı programda, iftar esnasında uluslararası öğrenciler kendi kültürlerini de tanıtma imkanı buluyor.

Program çerçevesinde 10 Mayıs 2019’da gerçekleştirilen iftarda Kırım Tatar kültürü tanıtıldı. Türkiye burslarının Kırımlı bursiyerleri Reana Teyfukova ve Abducemil Ümer, kültürlerini iftara gelen dünyanın farklı ülkelerinden öğrencilere tanıttılar.

Kırım Derneği Genel Merkezi de bu tanıtım etkinliği için Kırım’dan fotoğraflar sergisiyle yardımcı oldu. İftara gelenler sergiyi dolaşarak Kırım’ın tarihi mekanlarını görme fırsatı buldu. Ayrıca Kırım Gelişim Orkestrası’nın icra ettiği Kırım’dan ezgileri de dinleyebildiler.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER “GÖNÜL COĞRAFYASI İFTARLARI”NDA BİR ARAYA GELİYOR

İftar programlarında uluslararası öğrenciler resim sergisi, müzik dinletisi ve yöresel tatlı sunumlarıyla kendi kültürlerini başka kültürlerden öğrencilere tanıtıyor. Hayli renkli bir havada geçen “Gönül Coğrafyası İftarları” Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesinin Yabancı Diller Fakültesi bahçesinde Ramazan Ayı boyunca devam ediyor.