Genelkurmay Başkanı Güler Brüksel'de ABD'li mevkidaşı ile Suriye'yi görüştü

15 Ocak 2020, 14:20

NATO Genelkurmay Başkanları toplantısı kapsamında Belçika’nın başkenti Brüksel’e giden Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley ile görüştü.

ABD Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Albay DeDe Halfhill, yaptığı yazılı açıklamada, “Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Miller, 15 Ocak 2020’de Brüksel’de Türkiye Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile görüştü. İki komutan Suriye’deki güvenlik durumu ve bölgede Türk-Amerikan iş birliğinin önemini ele aldı. ABD Türkiye ile iki stratejik ilişkilerine değer veriyor.” dedi.

NATO ÜYESİ 29 ÜLKENİN GENELKURMAY BAŞKANI KATILDI

NATO üyesi 29 ülkenin genelkurmay başkanları, ittifakın gündemindeki önemli konuları görüşmek üzere Brüksel’de bir araya gelirken iki gün sürecek toplantıya NATO Askeri Komite Başkanı Orgeneral Stuart Peach başkanlık edecek. Toplantının ana gündem maddelerini, NATO’nun savunma ve caydırıcılık kabiliyeti, Irak eğitim misyonu, Afganistan’daki Kararlı Destek Misyonu, KFOR olarak bilinen Kosova’daki barış gücü, Rusya ve ortaklarla ilişkiler oluşturuyor.

Bunlara da bakın: