Galatasaray, teknik direktör Torrent’ten önce Ukraynalı teknik direktör Şevçenko’ya teklif yapmıştı!

Güncel
_QHA Ankara
19 Ocak 2022, 14:39
_QHA Ankara
19 Ocak 2022, 14:39

Fatih Terim sonrası Domenec Torrent’i göreve getiren Galatasaray’ın teknik direktör arayışları kapsamında ilk olarak Ukraynalı teknik adam Andriy Şevçenko’ya (Andriy Shevchenko) bir teklif yaptığı öğrenildi.

Galatasaray, 11 Ocak’ta Domenec Torrent’i yeni teknik direktör olarak göreve başlattı. Kulübün, Torrent’ten önce Andriy Şevçenko’ya da teklif götürdüğü öğrenildi.

Fatih Terim ile yollarını ayırdıktan sonra teknik direktörlük görevine Domenec Torrent’i getiren Galatasaray’ın İspanyol çalıştırıcı öncesinde önemli bir isimle görüştüğü ortaya çıktı. Galatasaray’ın o dönemde henüz Genoa’dan ayrılmamış olan ama ayrılma iddiaları bulunan Andriy Şevçenko’ya teklifte bulunduğu belirtildi.

UKRAYNALI GAZETECİ BURBAS: GALATASARAY ANDRİY ŞEVÇENKO’YA TEKLİFTE BULUNDU

Uluslararası medya kuruluşu Football TV kanalında görev yapan Ukraynalı gazeteci Igor Burbas’ın haberine göre, Şevçenko, Genoa’dan resmen ayrılmadan önce Galatasaray’dan teklif aldı. O süreçte İtalyan ekibinin başındaki görevini resmî anlamda sürdüren Şevçenko, bu teklifi reddetti.

Polonya Millî Takımı ve Benfica ile ismi geçen Andriy Şevçenko’nun Dinamo Kıyiv’de Mircea Lucescu’dan görevi devralabileceği de alınan bilgiler arasında.