Fransız haber ajansı AFP, Azerbaycan'ın Paris Büyükelçisinin röportajını yayımlamadı!

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
09 Kasım 2020, 11:06
Ayyıldız Huri Kaptan
09 Kasım 2020, 11:06

Azerbaycan’ın Paris Büyükelçisi Rahman Mustafayev, kendisiyle yapılan röportajı yayımlamayan Fransız haber ajansı AFP’ye tepki gösterdi. Mustafayev, “İfade özgürlüğü Fransa’da böyle işliyor işte.” dedi.

Fransa merkezli AFP (Agence France-Presse) haber ajansı, medya etiğiyle hiç uyuşmayan büyük bir ayıba imza attı. Azerbaycan’ın Paris Büyükelçisi Rahman Mustafayev ile yaptığı röportajı yayımlamayan haber ajansı konuyla ilgili herhangi bir açıklama da yapmadı.

AZERBAYCANLI BÜYÜKELÇİ İLE YAPILAN RÖPORTAJ YAYIMLANMADI!

Büyükelçi Mustafayev, bugün yaptığı paylaşımla, Fransız haber ajansı AFP’ye röportaj verdiğini ve röportajının yayımlanmadığını belirterek tepkisini şu ifadeler ile duyurdu:

“Röportajımı yayımlamayı kabul etmeyen Agence France Presse (AFP) ve (muhabir) Didier Lauras’a yazık. Bize söz vermeyi ve yazılarımızı yayımlamayı reddeden Le Figaro ve diğer medyalara yazık. İfade özgürlüğü Fransa’da böyle işliyor işte.”

Büyükelçi, Lauras’ın kendisine ve Olivier isimli birine gönderdiği mailin görselini de paylaştı. Mailde, “Konuşmaların içeriği göz önüne alındığında, haber yapmamayı karar verdik. Bahsettiği suçlamalar doğrulanamadı.” ifadeleri kullanıldı.