Fransa'da polis, Ermeni eylemcileri protesto eden Türklere saldırdı

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
30 Ekim 2020, 18:38
Ayyıldız Huri Kaptan
30 Ekim 2020, 18:38

Fransa’nın Dijon kentinde bir grup Türk, Fransa’da yaşayan saldırgan Ermeni göstericileri göstericileri protesto etti. Türk bayrakları ile yürüyüş yapan gruba, Fransız polisinin müdahalesi sert oldu.

Fransa’nın Dijon kentinin merkezinde bir grup Türk, daha önce 28 Ekim 2020’de Vienne’de Ermenistan yanlısı gösteri yapan protestocuların Türklere saldırıp onları yaralamasından dolayı protesto yürüyüşü düzenledi. Türk grup, ellerinde Türk bayraklarıyla dün kentte yürüdü. Polis yürüyüşü durdurmak için Türk gruba saldırarak, biber gazıyla müdahale etti.

ERMENİLERİ PROTESTO EDEN TÜRKLERE FRANSIZ POLİSİ MÜDAHALE ETTİ!

Lyon kentinde ise Türklerin 29 Ekim’de Ermeni eylemcileri protesto etmek için düzenlendiği gösteriye polis müdahale etti. Eylem yapan 65 Türk’e para cezası verildiğini bildirildi.

ERMENİLER TÜRKLERE SALDIRDI 5 KİŞİ YARALANDI

Fransa’nın Vienne kentinde, 28 Ekim’de Ermenistan yanlısı gösteri yapan protestocuların A7 otoyolunu kapatarak işe giden Türklere saldırması sonucu 5 kişi yaralandı. Bu kişilerden biri hastaneye kaldırıldı.
Sosyal medyada yer alan görüntülerde, sırtlarında Ermenistan bayrağı taşıyan protestocu grubun, ellerindeki sopalarla iki kişiyi aralarına alarak dövmesi yer alıyor.