FETÖ'nün GATA yapılanmasına yönelik operasyonda gözaltı sayısı 27'ye yükseldi

Güncel
Ozan Barış Erim
09 Aralık 2020, 10:50
Ozan Barış Erim
09 Aralık 2020, 10:50

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından haklarında gözaltı kararı çıkarılan 14’ü aktif görevde 31 doktor ile örgütün 6 mahrem imamından oluşan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) şüphelilerden 27’si yakalandı. Aranan diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunun talimatı üzerine MİT ve Ankara Emniyet Müdürlüğünün ortak çalışmaları sonucunda, FETÖ’nün mahrem hizmetler sınıfı kapsamında örgütlendiği tespit edilen GATA (Sağlık Bilimleri Üniversitesi) personeline yönelik olarak 6’sı mahrem imam ve 31’i doktor toplam 37 şüpheli hakkında gözaltı kararı alınmış, şüphelilerin 21’i dün yakalanmıştı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen operasyonlar kapsamında gözaltı sayısı 27’ye yükseldi.

FETÖ mensuplarının iletişim yöntemi olan ankesörlü ve kontörlü büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri tespit edilen doktor şüphelilerden 14’ünün aktif görevde bulunduğu kaydedildi.