FETÖ'nün öğrenci yapılanmasının salgın döneminde ByLock üzerinden aktif olduğu belirlendi!

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
05 Mayıs 2021, 10:39
Ayyıldız Huri Kaptan
05 Mayıs 2021, 10:39

İstanbul merkezli 7 ilde, FETÖ’nün güncel öğrenci yapılanmasında yer aldıkları için haklarında gözaltı kararı verilen 19 kişinin yakalanmasına yönelik eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. Operasyon kapsamında salgın döneminde öğrencilere örgütsel talimatlar verdiği tespit edilen çok sayıda örgüt üyesinin yakalandığı öğrenildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından yürütülen FETÖ soruşturmaları kapsamında, şifreli mesajlaşma programı ByLock’un çözümlemeleri ve itirafçı beyanları ile yapılan teşhisler üzerine operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) güncel talebe yapılanmasında oldukları ve Anadolu’dan üniversite okumak için İstanbul’a gelen çok sayıda öğrenciyi örgüt evlerine yerleştirdikleri belirlenen 19 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

FETÖ'nün 'öğrenci yapılanması'na operasyon

SALGIN DÖNEMİNDE ÖRGÜTSEL TALİMATLARA DEVAM ETTİKLERİ ORTAYA ÇIKTI

AA’da bugün yer alan habere göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) İstanbul Bölge Başkanlığı ekipleri, salgın döneminde üniversitelerdeki yüz yüze eğitime ara verilmesi üzerine memleketlerine giden öğrencileri kontrol altında tuttukları ve mesajlaşma programları üzerinden örgütsel talimatlar verdikleri tespit edilen şüphelilerin yakalanması için İstanbul merkezli 7 ilde eş zamanlı operasyon başlattı. Devam eden operasyon kapsamında, çok sayıda şüphelinin yakalandığı ve adreslerdeki aramaların sürdüğü bildirildi.