FETÖ'nün emniyet yapılanmasına 19 gözaltı kararı

Haberler
Ayyıldız Huri Kaptan
14 Ocak 2022, 09:50
Ayyıldız Huri Kaptan
14 Ocak 2022, 09:50

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Fetullahçı Terör Örgütü’nün emniyet yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmada 19 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerin yakalanması için Ankara merkezli 12 ilde operasyon düzenlendiği bildirildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, HTS analiz çalışmaları sonucu üst düzey örgüt mensupları ve bağlı oldukları mahrem imamlarla birçok kez iletişim kurdukları tespit edilen, haklarında örgüt mensubu olduklarına dair ifade ve teşhis tutanağı bulunan ve örgütsel kodlamalarıyla örgüte yüksek derecede bağlı oldukları anlaşılan, FETÖ’nün “emniyet mahrem yapılanması” içerisinde olduğu belirlenen 19 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldığı belirtildi.

Açıklamada, haklarında gözaltı kararı verilenlerin tamamının kamu görevinden çıkarılmış ve rütbeleri sökülen eski 1. sınıf emniyet müdürü olduğu belirtildi. AA’nın bugün aktardığı habere göre şüphelilerin yakalanması için Ankara merkezli 12 ilde operasyon düzenlendiği bildirildi.