ABD'de skandal: FETÖ'cü Enes Kanter'i eleştiren kuruluşun hesabı askıya alındı!

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
25 Aralık 2020, 17:52
Ayyıldız Huri Kaptan
25 Aralık 2020, 17:52

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) destekçileri, sosyal medya üzerinden örgütlenmeye devam ediyor. FETÖ destekçilerinin Twitter’daki örgütlü saldırıları sonucu, ABD’de yaşayan Türklerin çatı kuruluşu Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesinin Twitter hesabı askıya alındı.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) örgütlü destekçilerinin sosyal medya üzerindeki manipülasyon çabaları hız kesmiyor. Fetullahçı Terör Örgütü firarisi basketbolcu Enes Kanter’i eleştiren paylaşımlarından ötürü, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesinin (TASC) hesabı askıya alındı.

ENES KANTER’İ ELEŞTİREN KURULUŞUN HESABI ASKIYA ALINDI

Çok sayıda FETÖ destekçisi hesap, Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi’nin (Turkish American National Steering Committee-TASC), FETÖ’cü Kanter’i eleştiren ancak herhangi bir hakaret içermeyen paylaşımlarının ardından örgütlenerek, Facebook ve Twitter’a şikayette bulundu.

FETÖCÜLERİN MANÜPİLASYONU SONUÇ VERDİ, TEPKİLERE NEDEN OLDU!

Facebook TASC ile konuya ilişkin görüşürken, Twitter’ın görüşme yapmaksızın TASC’ın sosyal medya hesabını askıya alması tepkilere neden oldu. Diğer yandan, TASC’ın sosyal medya hesaplarına büyük çoğunluğu Avrupa olmak üzere, ABD dışından 600 kadar saldırı olduğu bildirildi.

TASC’IN ABD’DEKİ ANTİ FETÖ FAALİYETLERİ

TASC, ABD’de FETÖ’nün gerçek yüzünü anlatmak için çeşitli faaliyetlere imza attı. Son olarak 15 Temmuz darbe girişiminin 4. yıl dönümünde, dijital ilan kamyonlarını ve pankart taşıyan uçakları, ülkenin çeşitli eyaletlerinde gün boyu FETÖ gerçeklerini göstermek için dolaştırdı.

DIŞİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI KIRAN’DAN KINAMA

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Komitenin ve temsilcilerinin resmi hesaplarının Twitter tarafından askıya alınmasına ilişkin kınama mesajı yayımladı.

Kıran, konuya ilişkin Twitter’dan yaptığı paylaşım ile “Twitter tarafından, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesinin (TASC) TASC’ın ve temsilcilerinin resmi hesaplarının askıya alınması kabul edilemez. Bu, tam da bu iletişim çağında sosyal medyanın rolünü itibarsızlaştıran ifade özgürlüğünün açık ihlalidir.” dedi.

FETÖ’NÜN ABD’DEKİ FANATİK DESTEKÇİSİ KANTER
NBA takımlarından Boston Celtics’de oynayan, ABD medyasında Türkiye’yi karalayan açıklamalarıyla gündeme gelen ve FETÖ firari isimlerinden Enes Kanter, Amerikan Basketbol Ligi (NBA) platformunu terör propagandası aracı haline getirdi.
Kanter’in 15 Temmuz darbe girişimi sonrası soyadını Gülen olarak değiştirdiğini duyurması ve Twitter hesabında kendisini ”Hizmetin Hizmetkarı” olarak tanımlaması, örgüte olan desteğini açıkça ortaya koydu. Kanter, Pensilvanya’da ziyaret ettiği terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’i sık sık ziyaret ediyor.