Dinamo Kıyiv ve Fenerbahçe Polonya'da karşılaşmaya çıkıyor

Haberler
Filiz
20 Temmuz 2022, 19:37
Filiz
20 Temmuz 2022, 19:37

Ulusal liglerini 2’nci sırada tamamlayarak UEFA Şampiyonlar Ligi ön eleme turlarına katılmayı başaran Türkiye temsilcisi Fenerbahçe ve Ukrayna temsilcisi Dinamo Kıyiv, bu akşam saat 21.00’de Polonya’nın Stadion Miejski LKS stadında karşılaşacak.

Türkiye temsilcisi Fenerbahçe ve Ukrayna temsilcisi Dinamo Kıyiv, Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turu 1. ayak maçında bu akşam 21.00’de Polonya’nın Lodz şehrinde bulunan Stadion Miejski LKS stadyumunda karşılaşacak. 18 bin seyirci kapasiteli statta mücadeleyi İsveçli hakem Glenn Nyberg yönetecek.

Rusya’nın 24 Şubat 2022’de başlattığı savaş dolayısıyla Ukrayna Ligi müsabakaları yarıda kesilmiş, Dinamo Kıyiv puan durumunda 2. sırada yer almıştı. Ukrayna takımlarının UEFA turnuvalarına katılıp katılamayacağı bilinmiyordu. UEFA, Rus takımlarını turnuvadan çıkaracağını, Ukrayna takımlarının da mevcut puan durumlarına göre turnuvalara katılmaya devam edebileceğini açıklamıştı.

Savaş sebebiyle Ukrayna takımları, ev sahibi olarak oynayacakları maçları Ukrayna sınırlarında oynayamayacak. Takımlar daha önce 4 kez resmî müsabakalarda karşılaşmış, Dinamo Kıyiv bunlardan ikisini kazanmıştı. Bununla beraber Fenerbahçe ve Dinamo Kıyiv geçen iki karşılaşmada da berabere kalmıştı.

Dinamo Kıyiv takımının kadrosunda yer alan oyuncuların yüzde 80’i aynı zamanda Ukrayna milli takımı oyuncusu olarak yer alıyor. Takımın teknik direktörü Mircea Lusescu, Türkiye’de Beşiktaş ve Galatasaray ile kupalar kazanan ve Türkiye milli takımını yönetmiş bir isim. Teknik direktör Lusescu, daha önce yine bir Ukrayna takımı olan Shaktar Donetsk’i çalıştırmış ve kulübüyle UEFA Kupası’nı kaldırmayı başarmıştı.

Fenerbahçe ve Dinamo Kıyiv maçı bu akşam 21.00’de beIN SPORTS ekranlarında yayınlanacak.