Fahrettin Koca, Dünya Sağlık Örgütü Medya Brifingine davet edildi

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
01 Nisan 2021, 11:45
Ayyıldız Huri Kaptan
01 Nisan 2021, 11:45

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Dünya Sağlık Örgütü Medya Brifingine katılacağı bildirildi. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Türkiye’nin koronavirüsle mücadele konusunda üstlendiği küresel liderlik ve sağlık çalışanlarına yönelik yaklaşımının önemine dikkat çekti.

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ), periyodik olarak kamuoyunu bilgilendirdiği Medya Brifinginde, DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus’a eşlik etmek üzere davet edildi. DSÖ Genel Direktörüne medya brifinglerinde Kovid-19 ile mücadelede önemli roller üstlenen uluslararası kuruluş temsilcileri, siyasetçiler ve küresel sağlık liderleri de eşlik ederken bu haftaki brifinge 2021’in “Uluslararası Sağlık Çalışanları Yılı” ilan edilmesine öncülük eden ve sağlık çalışanlarının fedakarlıklarını gündeme getiren Fahrettin Koca yer alacağı öğrenildi.

Bakan Koca’nın, brifingde, Kovid-19’un sağlık çalışanları üzerindeki etkisi, sağlık çalışanlarının korunması için atılan adımlar ve Türkiye’deki sağlık çalışanlarının aşılanmasındaki son durum hakkında görüş ve değerlendirmelerini uluslararası kamuoyu ile paylaşacağı bildirildi. Uluslararası medya ve tüm dünyaca çok yakından takip edilen brifing, bugün 18.00-19.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

TÜRKİYE’NİN KOVİD-19’A KARŞI BAŞARILI MÜCADELESİ ETKİLİ OLDU

Türkiye’nin başarıyla sürdürdüğü Kovid-19 mücadelesi, üstlenmiş olduğu küresel liderlik ve sağlık çalışanlarına yönelik yaklaşımı Koca’nın davet edilmesinde etkili olduğu belirtildi. DSÖ’nün teknik altyapısı ile gerçekleştirilecek canlı yayına DSÖ’nün “Kovid-19 web sitesi” ve sosyal medya hesaplarından erişim sağlanabilecek.