Eurovision 2022'de Ukrayna'yı temsil eden Kaluş grubu yarı finale kaldı

Güncel
Manas
11 Mayıs 2022, 03:13
Manas
11 Mayıs 2022, 03:13

Eurovision 2022 Şarkı Yarışması’nın yarı finalistleri belli oldu. Eurovision’a 31 yıl aradan sonra bir kez daha İtalya ev sahipliği yaptı. Bu gece düzenlenen yarışmada, Ukrayna’yı Kaluş (Kalush) Orkestrası isimli rap grubu temsil etti. Ukraynalı grup, başarılı performansıyla ayakta alkışlandı ve yarı finale kaldı.

Eurovision 2022 Şarkı Yarışması’nın yarı finalistlerini belirleyen performanslar, 10 Mayıs 2022 tarihinde İtalya’da sergilendi. Bu yıl, yarışmada tüm gözler, Rusya’nın 24 Şubat 2022’de Ukrayna’ya işgal girişimi ve saldırıları nedeniyle Ukrayna’yı temsilen katılan grubun performansındaydı. Eurovision 2022 Şarkı Yarışması’nda Ukrayna’yı temsil eden Kaluş Orkestrası isimli rap grubu büyüleyici performansıyla ayakta alkışlandı ve adını yarı finale yazdırmayı başardı.

Ayrıca Kaluş grubu, seslendirdikleri şarkılarında geleneksel halk müziği motiflerini kullanması izleyicilerin dikkatini çekti. Seslendirdikleri eserde, Rus işgali altındaki Ukrayna’nın yeniden ayağa kalkacağı mesajı verildi.

Eurovision 2022'de Ukrayna'yı Kalush isimli rap grubu temsil edecek.

“SİZ NİNNİ SÖYLEMEYE DEVAM EDİN, ÇOCUKLARINIZ YUVASINA DÖNÜŞ YOLUNU MUHAKKAK BULACAK”

Eurovision 2022’ye Ukrayna’yı temsilen katılan Kaluş Grubu, eserdeki “Siz ninni söylemeye devam edin, çocuklarınız yuvasına dönüş yolunu muhakkak bulacaktır.” sözleriyle, Ukrayna’nın işgalci Rus ordusu karşısındaki direnişini sergilemiş oldu.

EUROVİSİON 2022’NİN İKİNCİ YARIFİNALİ 12 MAYISTA, FİNAL İSE 14 MAYIS’TA YAPILACAK

Ukraynalı grup, yarışmanın yarı finaline katılmayı hakk kazandı. Yarı finale kalan diğer ülkeler; İsviçre, Ermenistan, İzlanda, Litvanya, Portekiz, Norveç, Yunanistan, Moldova ve Hollanda oldu.

Açıklama yok.

Eurovision 2022’nin ikinci yarı finali 12 Mayıs’ta, final yarışması ise 14 Mayıs’ta yapılacak.