Estonya, Kırım Platformu’na katılmayı planladığını açıkladı

Haberler
Elvina Khalilova
15 Kasım 2020, 16:17
Elvina Khalilova
15 Kasım 2020, 16:17

Estonya’nın, Kırım’ın Rus işgalinden kurtarmaya yönelik uluslararası çabaları birleştirecek Kırım Platformu’na destek verdiğini ve katılmaya hazır olduğunu bildirildi. Estonya Dışişleri Bakanlığı, ülkenin uluslararası Kırım Platformu’na katılma noktasında istekli olduğunu dile getirdi.

Estonya Dışişleri Bakanlığı 14 Kasım 2020 tarihinde Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Estonya’nın uluslararası düzenin sadık bir destekçisi olduğu ve Kırım Platformu faaliyetlerine katılmayı planladığı ifade edildi.

ESTONYA, KIRIM PLATFORMU’NA KATILMAYA HAZIR

Twitter üzerinden yapılan söz konusu açıklamada, “Kurallara dayalı uluslararası düzenin kararlı bir destekçisi olan Estonya, Ukrayna tarafından düzenlenecek olan Kırım Platformu’na katılmaya hazır.” ifadelerine yer verildi. 

UKRAYNA DIŞİŞERİ BAKANLIĞI TEŞEKKÜR ETTİ

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı ise Estonya’nın bu kararını memnuniyetle karşıladığını duyururken, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada “Kırım Platformu girişimimize destek veren Estonyalı ortaklarımıza teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Bilindiği gibi daha önce Litvanya’nın Kıyiv Büyükelçisi, ülkesinin uluslararası Kırım Platformu katılma noktasında istekli olduğunu dile getirdi.