Eski Fenerbahçeli Sergey Rebrov: Ukrayna'ya dönüp savaşacağım

Güncel
Manas
10 Mart 2022, 03:59
Manas
10 Mart 2022, 03:59

Birleşik Arap Emirlikleri ekibi Al-Ain’in teknik direktörlüğünü yapan Fenerbahçe’nin eski oyuncularından Sergey Rebrov, işgalci Rus askerlerinin saldırısı altındaki ülkesi Ukrayna’ya dönüp silahlı mücadeleye katılacağını açıkladı. Tecrübeli teknik direktör Rebrov, “Elbette elime silah alıp savaşacağım. Hayatta kalacağız. Kazanan biz olacağız.” dedi.

işgalci Rus ordusunun Ukrayna’ya yönelik şiddetli müdahalesi sonrası Ukrayna futbolunun önemli isimlerinden Sergey Rebrov da açıklamalarda bulundu. Daha önce Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’ne yardım adına futbolcular arasında kurulan fona öncülük ettiği belirtilen Sergey Rebrov, bu kez de ülkesi adına savaşmaktan çekinmeyeceğini açıkladı. 

Сергей Ребров - биография, образование, семья, карьера, компромат

SERGEY REBROV: UKRAYNA ORDUSU DOĞRU YOLDA

Birleşik Arap Emirlikleri ekibi Al-Ainn’i çalıştıran Rebrov, “Dünyanın neler olduğunu bilmesini istiyorum. Elbette futboldan bahsetmiyorum. Ülkemizi koruma düşüncelerimiz arasında artık  futbol aklımıza bile gelmiyor. Ukrayna’nın savunması için mücadele veren askerlerimizle gurur duyuyorum. Ukrayna ordusu doğru yolda. Ben de ülkemin özgürlüğü için savaşmaya hazırım.” ifadesine yer verdi.

REBROV: ELBETTE ELİME SİLAH ALIP SAVAŞACAĞIM

Bir an önce ülkesine gitmek istediğini belirten Ukraynalı teknik direktör, “Birleşik Arap Emirlikleri’nde işim var ama sezon biter bitmez Ukrayna’ya döneceğim. Mümkün olan en kısa sürede gideceğim. Elbette elime silah alıp savaşacağım. Hayatta kalacağız. Kazanan biz olacağız. Bir uzlaşma görmüyorum çünkü Putin ile anlaşma sağlanamaz. Sadece ülkemizi işgal etmenin peşinde. Uzlaşmayla ilgilenmiyor. Şimdi ülkemiz için savaşıyoruz, özgürlük istiyoruz ve bize ne yapacağımızın söylenmemesini istiyoruz.” dedi.