Eski eşinin skandalı Polis Teşkilatı Başkanını görevinden etti

25 Eylül 2019, 16:18

Ukrayna Bakanlar Kurulu, 25 Eylül 2019’da aldığı kararla Ukrayna Milli Polis Teşkilatı yeni Başkanını atadı. 

Bakanlar Kurulundan yapılan açıklamada Ukrayna Milli Polis Teşkilatı Başkan görevine General İgor Klimenko’nun getirildiği bildirildi.

Klimenko daha önce Ukrayna Milli Polis Teşkilatı Başkanı Yardımcısı görevindeydi.

ÖNCEKİ UKRAYNA MİLLİ POLİS TEŞKİLATI BAŞKANININ ESKİ EŞİNE “KARA PARA AKLAMA” SUÇLAMASI

23 Eylül 2019 tarihinde basında çıkan haberlerde Ukrayna Milli Polis Teşkilatı eski Başkanı Sergiy Knyazev’in eski eşi Viktoriya Knyazeva ve üç erkeğin (iki Ukrayna vatandaşı ve bir Hırvatistan vatandaşı) arabayla Ukrayna’dan Polonya’ya giriş yapmaya çalıştıkları sırada gözaltına alındığı ileri sürülmüştü. Knyazeva ve üç erkeğin Polonya’ya beyan etmeden 650 bin avro sokmaya çalıştığı bildirildi.

Polonya savcılığından yapılan açıklamada 3 Ukrayna vatandaşı ve bir Hırvatistan vatandaşının “Kara para aklama” maddesi çerçevesinde gözaltına alındığını belirtildi.

Eski eşi etrafında patlayan skandaldan bir gün sonra Ukrayna Milli Polis Teşkilatı Başkanı Sergiy Knyazev, Kıyiv’de (Kyiv) düzenlenen basın toplantısında istifa dilekçesini verdiğini açıkladı.

Knyazev, “İşimi çok seviyorum, kendimi tamamen ona veriyordum ve veriyorum. Bu işe 28 yılımı verdim. Ancak istifa etme kararı aldım. İçişleri Bakanına istifa dilekçemi verdim.” ifadelerini kullandı.

Sergiy Knyazev
Ukrayna Milli Polis Teşkilatı
Bunlara da bakın: