Ersin Tatar ve Erşat Salihi, Karabağ Zaferi etkinlikleri kapsamında İstanbul'da bir araya geldi

Güncel
Ömer Kaya
08 Kasım 2021, 20:54
Ömer Kaya
08 Kasım 2021, 20:54

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve ITC (Irak Türkmen Cephesi) Kerkük Milletvekili ve Irak Parlamentosu İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Erşat Salihi, Azerbaycan’ın Karabağ Zaferi’nin birinci yılı dolayısıyla İstanbul’da düzenlenen etkinlikte buluştu. Programda konuşan Cumhurbaşkanı Tatar, “Azerbaycan’ın zaferi Türk dünyasının zaferidir” ifadelerini kullandı. Kerkük Milletvekili Salihi ise, etkinlik kapsamında yaptığı konuşmasında “Kıbrıs, Karabağ, Türkmeneli her biri bir diğerinden değerli asırlardır öz yurdumuzdur..” dedi.

İstanbul’da dün Azerbaycan’ın Karabağ Zaferi’nin birinci yıl dönümü dolayısıyla İpekyolu Kamu Diplomasisi Teşkilatı ve Azerbaycan Türk Evi iş birliğinde “Karabağ Azerbaycan’dır” konulu sanat etkinliği ve kutlama programı düzenlendi. Ekinliğe Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, AK Parti İstanbul milletvekili Şamil Ayrım, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili Celal Adan, Irak Türkmen Cephesi (ITC) Kerkük Milletvekili ve Irak Parlamentosu İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Erşat Salihi, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Pakistan’ın İstanbul Başkonsolosu Bilal Khan Pasha, Türkiye-Azerbaycan Dernekler Federasyonu (TADEF) Başkanı Adalet Turan ve çok sayıda davetli katıldı.

“AZERBAYCAN’IN ZAFERİ, TÜRK DÜNYASININ ZAFERİDİR”

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC’de Azerbaycan’da yaşanan süreci büyük muhabbet, özlem ve dualarla takip ettiklerini belirterek, “Azerbaycan’ın zaferi bizim, Türkiye’nin ve tüm Türk dünyasının zaferidir.” ifadelerini kullandı.

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Azerbaycanın zaferi Türk dünyasının zaferidir

SALİHİ’DEN TÜRK DÜNYASINA BİRLİK MESAJI

Kerkük Milletvekili Erşat Salihi burada yaptığı konuşmada, ‘’Bakü ve Ankara’daki dostlarımız, Irak Türkmenlerini yalnız bırakmasın.’ değerlendirmesinde bulundu.