Erşat Salihi: Irak'ın geleceği ve birliği Türkmenlerin elindedir

Güncel
Oğuzhan Batur
03 Temmuz 2019, 17:58
Oğuzhan Batur
03 Temmuz 2019, 17:58

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Genel Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşat Salihi, Irak’ta ulusal bir kanalda önemli açıklamalarda bulundu.

ITC lideri Erşat Salihi yaptığı açıklamayı sosyal medya hesabından paylaştı. Salihi, özellikle Irak’ın geleceği ve toprak bütünlüğü meselelerinde Türkmenlerin kilit rol oynadığına dikkatleri çekti.

Salihi, Irak Türkmenlerinin oynadığı kilit rol nedeniyle kendilerinin görmezden gelinmesine bir son verilmesi uyarısında bulundu.

ITC lideri Erşat Salihi’nin açıklamaları şu şekilde:

“IRAK’IN GELECEĞİ TÜRKMENLERİN ELİNDE”

“Irak’ın birliğini koruyacağız diyen siyasi kitleler şunu bilmelidir ki, Irak’ın geleceği biz Türkmenlerin elindedir. Bunu bütün İslami partiler bilmelidir. Biz istersek Irak bölünür, biz istemezsek Irak bölünmez. Bu gerçekleri görmek için artık uyansınlar. Haklı olanın yanında dursunlar.

Hiç kimseye yanımızda durun çağrısında da bulunmuyoruz. Bu yaptığınız tavırlar size hizmet etmez. Biz bir şey kaybetmeyiz. Kaybeden ülke olur.

100 yıldır Türkmenler bakanlık elde etmediler. Türkmenler bitti mi? Hayır. Ancak bu ülkenin bekası için kötü bir durumdur.”