Erşat Salihi, Azerbaycan Ulaştırma Bakanı ile bir araya geldi

Güncel
Oğuzhan Batur
10 Mayıs 2019, 18:41
Oğuzhan Batur
10 Mayıs 2019, 18:41

Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşat Salihi, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’deki ziyareti sırasında Azerbaycan Ulaştırma Bakanı Ramin Guluzade ile bir araya geldi.

Ulaştırma Bakanı Guluzade’nin makamında gerçekleştirilen görüşmede Azerbaycan ve Irak Türkmenleri arasındaki iş birliği ve Irak’ın yeniden imarı sürecinde Azerbaycan’ın yeri masaya yatırıldı.

Görüşme ile ilgili Kerkük Milletvekili Salihi’nin resmi Twitter hesabından şu açıklamalar yayımlandı:

“Ziyarette Azerbaycan’ın Irak Türkmenlerinin davasına yaklaşımı ve işbirliği konulu görüşüldü. Salihi ve Ramin iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve iş birliğinin arttırılması konusunu el aldı.

Salihi, Irak’ın yeniden imarında Azerbaycanlı şirket ve yatırımcıları Irak’ta görmek istediklerini dile getirdi. Salihi ayrıca Azerbaycanlı liderlerin Türkmenleri haklı davasına daha çok destek olmaya çağırdı.

Salihi’ye ITC Türkiye Temsilcisi Mehmet Tütüncü, Azerbaycan Milletvekili Ganira Paşayeva, Azerbaycan Türkiye Evi (ATEV) Başkanı Tenzile Rüstemhanlı, Prof. Dr. Kürşad Zorlu, Prof. Dr. Çetin Elmas ve Şemsettin Küzeci de iştirak etti.”