Ermenistan ordusu Azerbaycan'ın sivil yerleşim yerlerine ateş açtı

Güvenlik
Ozan Barış Erim
14 Temmuz 2020, 12:45
Ozan Barış Erim
14 Temmuz 2020, 12:45

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki çatışmalar sürerken Ermenistan’dan haince bir saldırı daha geldi ve Azerbaycan sınırındaki sivil yerleşim yerlerine ateş açtı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı konu ile ilgili yapılan açıklamada, Ermenistan ordusunun, öğlen saatlerinde Tovuz ili sınırındaki Ağdam ve Dondar Kuşçu köylerine 120 milimetrelik havanlar ve D-30 obüslerle ateş açtığını bildirdi.

“ERMENİSTAN TERÖRİST YÜZÜNÜ AÇIĞA ÇIKARDI”

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, “Ermenistan’ın sivil yerleşim birimlerine ateş açarak, saldırgan ve terörist yüzünü bir kez daha açığa çıkardı.” diye belirtildi.

“ERMENİSTAN YASA DIŞI EYLEMLERİNİN HESABINI VERECEK”

Ermenistan’ın sivil halkı bombalayarak uluslararası hukukun ilkelerini kabaca ihlal ettiği vurgulanan açıklamada, “Ermenistan yönetimi, eylemlerinin cezasız kalacağını düşünmesin. Tüm işgal durumlarında olduğu gibi Azerbaycan topraklarının da işgal altında olması geçicidir ve Ermenistan tüm yasa dışı eylemlerinin hesabını verecektir.” diye kaydedildi.

ERMENİSTAN TOVUZ BÖLGESİNE HAİNCE SALDIRMIŞTI

Ermenistan ordusu, dün sınırın Tovuz bölgesinde Azerbaycan mevzilerine top atışları da dahil saldırı girişiminde bulunmuş, Azerbaycan ordusunun karşılık vermesi üzerine kayıp vererek geri çekilmişti. Gerçekleştirilen alçak saldırıda Azerbaycan ordusundan 1’i üsteğmen 4 asker şehit olmuş, 4 asker yaralanmıştı.