Ermenistan Başbakanı Paşinyan, Azerbaycan'a taviz vereceklerini açıkladı

Güncel
Ozan Barış Erim
06 Ekim 2020, 20:37
Ozan Barış Erim
06 Ekim 2020, 20:37

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Azerbaycan ile karşılıklı tavizler vermeye hazır olduklarını açıkladı.

AFP’ye açıklamalarda bulunan Ermenistan Başbakanı Paşinyan, “Karabağ konusunda Azerbaycan ile karşılıklı tavizler vermeye hazırız.” diye konuştu.

Azerbaycan’ın işgal altındaki Karabağ’da topraklarını geri almak için başlattığı mücadele devam ederken, cephede ağır darbeler alan Ermenistan, ateşkesin taviz vermeye hazır olduğunu bildirdi. Ermenistan Başbakanı Paşinyan, 6 Ekim 2020 tarihinde AFP haber ajansına açıklamalarda bulundu.

ERMENİSTAN BAŞBAKANI PAŞİNYAN GERİ ADIM ATTI

Hatırlanacağı üzere Erivan yönetimi, AGİT Minsk Grubu eşbaşkanları olan Fransa, Rusya ve ABD, hemen ateşkes için Azerbaycan ve Ermenistan’ı müzakere masasına davet etmişti. Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyonda büyük kayıplar veren Ermenistan, bu açıklamaya karşılık olarak “hazırız” yanıtını vermişti.

Ermenistan Başbakanı Paşinyan’ın, “Karabağ konusunda Azerbaycan ile karşılıklı tavizler vermeye hazırız.” açıklamasında bulundu. AFP muhabirinin, Azerbaycan’ın yüksek teknolojili silahlarına karşı bir şanslarının oluğ olmadığı noktasında soruya ise Paşinyan, “Aynı kapasiteye sahip olmayabiliriz. Ancak bu teknolojileri öz savunmamız için de geliştirmeyi planlıyoruz” şeklinde cevap verdi.

Benzer haber: Ermenistan’ın Gence kentine düzenlediği hain saldırının görüntüleri ortaya çıktı!