Ermeniler gruplar halinde yalnız Azerbaycanlılara saldırıyor!

24 Temmuz 2020, 11:55

Belçika’nın Brüksel kentinde bulunan Ermeniler, Azerbaycan Türklerine toplu saldırı düzenledi. Kalabalık gruplar halinde gezen Ermeni çeteler, tek buldukları Azerbaycan Türklerine saldırarak linç girişiminde bulunuyor.

Ermenistan ile Azerbaycan arasında devam eden sınır çatışmalarında Azerbaycan’ın üstünlük sağlamasının ardından Ermeni çeteleri, Avrupa’da Azerbaycan Türklerine ırkçı saldırı düzenlemeye başladı. Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) de Karabağ’ın işgal edilmesini tanımasından sonra şiddetini artıran gösterilere bir yenisi daha eklendi. Son olarak Belçika’da hain saldırılarını gerçekleştiren Ermeni çeteleri, yalnız yakaladıkları Azerbaycanlı gençlere saldırdı. Şiddet uygulanan ve Azerbaycan halkına hakaret edilen saldırıyı, Eduard Baghramyan videoya kaydetti.

ÜNLÜ HİCİV SANATÇISININ OĞLUNA SALDIRI

Azerbaycanlı ünlü hicivci Mirza Sakit’in oğlu Jahandar Sakit’te gösteri sırasında Ermeni çetelerinin saldırısına uğradı. Sakit, saldırıya uğrayan oğlunun fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı. Daha önce de REAL TV çalışanı Khatira Sardargizi Belçika’daki Ermenilerin saldırısına uğramış ve kafasından yaralanmıştı.

ERMENİ ÇETELER 56 SALDIRI GERÇEKLEŞTİRDİ

Ermenistan ile Azerbaycan arasında 12 Temmuz tarihinde başlayan sınır çatışmalarından sonra Ermeni çeteler, 25 ülkede 56 saldırı gerçekleştirdi. Protestolar sırasında Belçika’da (1 kadın gazeteci dahil 4 kişi hastaneye kaldırıldı), ABD’nin Los Angeles şehrinde yaklaşık 30 kişi yaralandı (1 kadın dahil 5 kişi hastaneye kaldırıldı). Polonya, Hollanda ve Fransa’da ise Ermeni çeteleri Azerbaycan Türklerine şişe, taş, cam parçaları ve patlayıcılarla saldırdı.

Azerbaycan
Ermenistan
ırkçı saldırı