Ermeniler Ağdam'dan ayrılırken mezarları yıkıp canlı hayvanları ateşe verdi

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
06 Aralık 2020, 19:37
Ayyıldız Huri Kaptan
06 Aralık 2020, 19:37

Ermeniler, Karabağ’da Azerbaycan’ın zaferiyle sonuçlanan ateşkes anlaşması sonrası işgal ettikleri bir çok bölgeyi boşaltıyor. Karabağ’ın Ağdam kentinde zamanında bölgeyi terk edemeyen Ermenilere Azerbaycan askerleri insanlık dersi vererek sivillerin taşınmasına müsamaha göstermişti. Ancak Ermeniler daha önce defalarca yaptıkları gibi bölgedeki mezarlıkları ve canlı hayvanların olduğu samanlıkları ateşe vererek terk etmeye devam ediyor.

Azerbaycan’ın tarihi harekatı sonrası Karabağ’da zaferi elde etmesi sonrasında Ermeniler, işgal ettiği topraklardan bir bir çıkmaya başladı. Ancak dün medyaya yansıyan görüntülere göre zamanında bölgeyi terk edemeyen Ermeniler, Azerbaycan askerinin zaman tanımasına rağmen daha önceki vandallıklarını tekrarladı. Zamanında teslim edilmesi gereken yerleşim alanlarına Ermeni işgalcilerin verdiği zararı yansıtan gerçekler sosyal ağlara yansıdı.

İlgili haber: Ermeni vandallığı hız kesmiyor! Füzuli şehir mezarlığını ve camileri talan ettiler!

Fotoğraflarda Ermenilerin Ağdam bölgesindeki Giyasli köyünden ayrılırken, büyükbaş hayvan besledikleri camide, samanlıkları ateşe verdikleri gözler önüne serildi. Ermeniler mezarları da kazarak yok etti.

İlgili haberler:
Ermeniler şimdi de Laçın’ı ateşe veriyor
Karabağ’ı terk eden Ermeniler evleri ve ormanları yakıyor
Cephede yenilen Ermenilerden vandallık: Şuşa’nın ormanlarını yakıyorlar!
Ermenistan bölgeden çekilse de sivilleri öldürmeye devam ediyor!
İşgalden kurtarılan Ağdam “Kafkasya Hiroşiması” ve “Ruhlar Şehri” diye anılıyor
Ermeni işgalinden arındırılan Cebrayil’de imar çalışmaları başladı