Ermeni işgalinden kurtarılan Şuşa'da Ziraat Bank Azerbaycan'ın şubesi açılacak

Ekonomi
Ayyıldız Huri Kaptan
22 Ocak 2021, 19:01
Ayyıldız Huri Kaptan
22 Ocak 2021, 19:01

Ziraat Bank Azerbaycan Genel Müdürü Avni Demirci, Ermeni işgalinden kurtarılan Şuşa’da Ziraat Bank Azerbaycan’ın şubesinin açılacağı duyurdu. Ayrıca Demirci, Nahçıvan’da da bir Ziraat Bank şubesinin açılmasının planlandığı öğrenildi.

Ziraat Bank Azerbaycan Genel Müdürü Avni Demirci, Ermeni işgalinden kurtarılan Şuşa kentinde şube açacaklarını bildirdi. Konu ile ilgili bugün basına açıklamalarda bulunan Genel Müdür Demirci, Azerbaycan’ın 2020’de topraklarını işgalden kurtararak 30 yıldır devam eden sorunu çözdüğünü ve kanayan yarayı kapattığını ifade etti. Demirci, “Artık savaş bitti. Artık o bölgenin kalkınması ve Azerbaycan ekonomisine entegre edileceği bir döneme girdik. Bu dönemde Ziraat Bankası olarak Azerbaycan’a geldiğimiz ilk günden yaptığımız şeyleri o bölgede de yapma kararı aldık.” dedi.

ŞUŞA’DA ZİRAAT BANK AZERBAYCAN ŞUBESİ AÇILACAK

Türkiye’nin desteğinin bir göstergesi olarak, Şuşa’da yer almak istediklerini ifade eden Demirci, “Şuşa’da şube açma kararı aldık. Bununla ilgili iç prosedürlerimizi tamamlıyoruz. Devletin ilgili kurumlarından gerekli izinler alındıktan sonra şubemizi orada açacağız. Birkaç ay içerisinde açmaya hazırız. Fakat ne zaman gideceğimiz ve açacağımız devletin vereceği karara bağlı.” diye konuştu.

NAHÇIVAN’DA DA ŞUBE AÇILACAK

Demirci, Karabağ bölgesine büyük önem verdiklerine değinerek, devletin sübvansiyonlarının dışında o bölgede istihdam ve üretim sağlayıcı yatırımcılara daha uygun şartlarda krediler vermeyi hedeflediklerini aktardı. Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nde de 2021 yılı içerisinde şube açacaklarını söyleyen Demirci, “Ziraat Bankası, Azerbaycan ekonomisine destek ve katkı vermeye devam edecek.” dedi.