Erdoğan, Kırgız mevkidaşı ile Azerbaycan’da görüşecek

24 Eylül 2019, 12:38

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov ile Azerbaycan’da bir araya gelecek.

Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te düzenlenen Kırgızistan-Türkiye İş Forumu’nda konuşan Ceenbekov, Türk mevkidaşı Erdoğan ile Azerbacan’da bir görüşme gerçekleştireceğini duyurdu.

“EKİM AYINDA ERDOĞAN İLE TEKRAR GÖRÜŞECEĞİZ”

Devlet Başkanı, konuşmasında, yıllar önce kurulan ve her yıl güçlenen iki devlet arasındaki siyasi ortaklığın yüksek bir seviyeye ulaştığına dikkat çekerek “2018 yılında Türkiye’ye resmi ziyaret gerçekleştirdim. Aynı yıl, Sayın Recep Tayyip Erdoğan ülkemizi ziyaret etti. Sn. Erdoğan’ın kişisel destekleriyle Çolpon Ata kentinde Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi Devlet Başkanları Zirvesi düzenlendi. Türkiye Cumhurbaşkanının ziyareti çerçevesinde ülkemizde Kırgızistan-Türkiye İş Forumu yapıldı. Bu yılın Ekim ayında Sn. Erdoğan ile tekrar Azerbaycan’da görüşeceğiz.” şeklinde konuştu.

TÜRK KONSEYİ DEVLET BAŞKANLARI ZİRVESİ 15 EKİM’DE

Kırgızistan Cumhurbaşkanı, Türkiye Cumhurbaşkanı ile yapacağı görüşmeyi dört gözle beklediğini ifade ederken görüşmede, iki devlet arasındaki ilişkiler ele alınacağını kaydetti.

7.Türk Konseyi Devlet Başkanları Zirvesi’nin 15 Ekim 2019 tarihinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Azerbaycan
Ceenbekov
Erdoğan
Kırgızistan