Erdoğan ile Putin görüşmesi gerçekleşti

22 Ekim 2019, 16:00

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile günübirlik görüşmesini gerçekleştirdi. Erdoğan ve Putin’in görüşmesi, Devlet Başkanlığı Rezidansı’nda gerçekleşti.

ERDOĞAN: GÖRÜŞME HAREKATA CİDDİ FIRSATLAR SAĞLAYACAK

Görüşmenin basına açık kısmında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, davetin bölgede kritik günlerin yaşandığı sürece fayda sağlayacağına inandığını söyledi. Erdoğan, “Bu süreç öncesinde de yine bu konularla ilgili yaptığımız çok faydalı görüşmeler oldu. Tabii bu vesileyle gerek ikili görüşmeler gerek ikili ilişkiler bunları da ele alma fırsatını bulacağız. Bu vesileyle barışın çok daha güçlü bir şekilde ele alınmasına fırsat sağlayacak. Barış Pınarı Harekatı’na bu görüşmemizin çok ciddi fırsatlar sağlayacağına inanıyorum.” diye konuştu.

PUTİN DE GÖRÜŞMEYLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİ BELİRTTİ

Rusya Devlet Başkanı Putin ise, “Son yıllarda ilişkilerimizin geldiği seviyenin, bugün bölgemizdeki tüm sorunların çözülmesine yardımcı olacağına inanıyorum. Bölgedeki durumla ilgili çok değişik dinamikler var, bunun bilincindeyiz. İnanıyorum ki bu görüşme ve istişareler çok verimli olacak” diye konuştu.

Görüşmeye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile MİT Başkanı Hakan Fidan da katılım gerçekleştirdi.


Bunlara da bakın: