Erdoğan, 2021 yılı ekonomik reformlarını Mart ayında kamuoyuyla paylaşacak

Ekonomi
Ayyıldız Huri Kaptan
25 Şubat 2021, 15:35
Ayyıldız Huri Kaptan
25 Şubat 2021, 15:35

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, ekonomik reform çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Hazine ve Maliye Bakanı Elvan, ekonomik reform çalışmalarında sona geldiklerini bildirdi. Reform paketi Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacak.

Türkiye Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, bugün Hazine ve ekonomik reformlara ilişkin çalışmalarda son aşamaya gelindiğini açıkladı. Bakan Lütfi Elvan, ekonomik reformlara ilişkin açıklamayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağını belirtti.

MAKROEKONOMİK REFORM ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, makroekonomik istikrar politikalarını ve yapısal politikaları içeren “ekonomik reform” çalışmaları ile ilgili bilgi veren Elvan, “Makroekonomik İstikrar Politikalarını ve Yapısal Politikaları içeren Ekonomik Reform çalışmalarımızda sona geldik. Reform politikalarımızın detaylarını Sayın Cumhurbaşkanımız Mart ayının ikinci haftasında kamuoyuyla paylaşacak. 2021 yılı reformlar yılı olacak” dedi.

ERDOĞAN: KARARLILIĞIMIZI BİR KEZ DAHA ORTAYA KOYACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün yaptığı açıklamada, “Önümüzdeki Salı günü uzun süredir üzerinde çalıştığımız ve tüm kesimlerin beklentileri doğrultusunda hazırlanan İnsan Hakları Eylem Planını milletimizle paylaşacağız. Bir sonraki haftada Ekonomik Reform Paketimizi kamuoyuna açıklayarak ülkemizi istikrar ve güven temelinde büyütme kararlılığımız bir kez daha ortaya koyacağız” demişti.