Enkazdan yaklaşık 23 saat sonra... Biri çocuk 3 yaralı daha kurtarıldı

31 Ekim 2020, 14:46

İzmir’deki depremde yıkılan Doğanlar Apartmanı enkazından yaklaşık 23 saat sonra bir çocuk ve 2 kişi daha yaralı olarak kurtarıldı.

İzmir dün öğle saatlerinde çok şiddetli ve uzun süren bir depremle sarsıldı. Merkez üssü İzmir’in Seferihisar ilçesi olan deprem, saat 14.51’de richter ölçeğine göre 6,6 şiddetinde meydana geldi. Enkaz altındakileri arama kurtarma faaliyetleri aralıksız sürerken yaklaşık 23 saat sonra biri çocuk 3 kişinin daha kurtarıldığı bilgisi kaydedildi.

İzmir 30 Ekim 2020 öğle saatlerinde çok şiddetli ve uzun süren bir depremle sarsıldı. Merkez üssü İzmir’in Seferihisar ilçesi olan deprem, saat 14.51’de richter ölçeğine göre 6,6 şiddetinde meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) meydana gelen deprem nedeniyle yaşanan can kaybı ve yaralı sayılarını açıkladı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD), merkez üssü İzmir’in Seferihisar açıkları olan deprem nedeniyle arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü İzmir’de can kaybının 25’e çıktığını bildirdi. Enkaz nedeniyle yaralı sayısı ise 831’e yükseldi. Bölgede arama kurtarma faaliyetleri devam ediyor.

deprem
İzmir
izmir depremi
Bunlara da bakın: