Endonezya yolcu uçağı sefer sırasında radardan kayboldu!

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
09 Ocak 2021, 14:11
Ayyıldız Huri Kaptan
09 Ocak 2021, 14:11

Endonezya’nın başkenti Cakarta’dan havalanan bir yolcu uçağı sefer halindeyken radardan kayboldu. Endonezya havayolu şirketi, konuya ilişkin resmi açıklama yapmadan önce araştırmalara devam ettiklerini bildirdi. Uçağa ait olduğu düşünülen parçalar balıkçılar tarafından denizde bulundu. Uçakta 56’sı yolcu, 6’sı mürettebat olmak üzere 62 kişinin bulunduğu öğrenildi.

Basına yansıyan son haberlere göre bugün Endonezya’nın başkenti Cakarta’dan havalanan Sriwijaya Air’a ait Boeing 737-500 tipi yolcu uçağı radardan kayboldu. Endonezya medyasının aktardığına göre uçak Batı Kalimantan bölgesindeki Pontianak’a gitmek üzere Cakarta’dan havalandı. Sriwijaya Havayolları, kaybolan uçakla ilgili olarak resmi açıklamada bulunmadan önce olay hakkında daha fazla bilgi edinmek için çalışmalarına devam ettiklerini bildirdi. Son edinilen bilgilere göre uçaktaki 56’sı yolcu, ikisi pilot ve dördü kabin ekibi olmak üzere toplam 62 kişi hayatını kaybetti. Yolculardan üçünün bebek, yedisinin ise çocuk olduğu bildirildi.

ENKAZA ULAŞILDI

Endonezyalı yetkiler, enkazın Jakarta açıklarında bulunduğunu duyurdu.

UÇAĞA AİT PARÇALAR BULUNDU

Endonezya Ulusal Arama Kurtarma Ajansı (SAR) yetkilileri, uçakla ilgili önemli bir açıklamada bulundu. SAR, uçağa ait olduğu düşünülen parçaların balıkçılar tarafından denizde bulunduğunu açıkladı. Henüz resmi bir açıklama gelmese de, uçağın denize çakıldığı düşünülüyor.