En ucuz uçak bileti için yapılması gereken 4 madde!

28 Ekim 2019, 10:25

Uçak bileti arama motoru olan Skyscanner, uçak bileti alacaklar ve uçak yolculuğu yapmak isteyenler için önemli ipuçları paylaştı.

Seyahat acentaları ile havayolu şirketlerini gerçek zamanlı tarayıp karşılaştırmalı fiyat sonuçlarını ortaya çıkaran arama motoru Skyscanner uçak bileti satın almak için en doğru zaman dilimlerini açıkladı.

Arama motorunun araştırmasındaki en dikkat çeken kısım ucuz uçak biletleri ile ilgili olanı. Konuyla hakkında dikkat etmesi gereken 4 önemli madde şu şekilde:


1- En ucuz uçak bileti ocak ayında alınabilir
2- En ucuz uçak bileti almak için en uygun gün pazar
3- Uçak bileti almak için en uygun saat sabah 05.00
4- Yolcular akşam saat 19.00 – 22.00 arası kesinlikle bilet almamalı

PİLOTLARA FARKLI MENÜ

Öte yandan yayınlanan araştırmada uçuş esnasında birçok kişinin farkında olmadığı ayrıntılar ile ilgili bilgiler yer alıyor.

Bu ayrıntılar pilotların beslanme alışkanlıkları ile ilgili. Araştırmaya göre iki pilot uçuş sırasında asla aynı yemeği yiyemiyor.

Bu uygulamanın gayesi pilotlardan birinin yiyecekten zehirlenmesi durumunda diğerinin zehirlenmesinin önlenmesi. Örneğin bir pilot köfte yiyorsa, diğeri tavuk yiyebiliyor.

OKSİJEN MASKELERİ 15 DAKİKALIK

Araştırmanın bir diğer bulgusu uçak tuvaletlerindeki kilitlerinin dışarıdan açılabilmesi.

Asıl dikkat çeken yolcuların hayatı ile ilgili olan kısmı. Araştırmaya göre, uçakta yolcular için ayrılan oksijen maskelerinin sadece 15-20 dakikalık bir ihtiyacı karşılayabildiğini belirtiliyor.

Bunlara da bakın: