Emine Ceppar'dan 10 Aralık İnsan Hakları Günü'nde dikkat çeken çağrı

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
10 Aralık 2020, 11:46
Ayyıldız Huri Kaptan
10 Aralık 2020, 11:46

Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Emine Ceppar, 10 Aralık İnsan Hakları Günü’ne dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Emine Ceppar İnsan Hakları konusunda harekete geçme çağrısı yaptı.

Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Emine Ceppar, 10 Aralık İnsan Hakları Günü dolayısıyla Twitter hesabından bir mesaj yayımladı. Emine Ceppar, İnsan Hakları konusunda harekete geçme çağrısında bulundu. Birlikte doğru olanın yapılabileceğini belirten Ceppar, “Bugün insan hakları gününü kutlarken, herkesi insan haklarını savunmaya davet ediyorum” ifadelerine yer vererek, “Daha iyi ayağa kalkmak (iyileşmek) için iyi niyetli eylemlerde bulunarak birlikte doğru olanı yapabilir ve (doğru olana) kafa yorabiliriz.” dedi.

BM İNSAN HAKLARI GÜNÜNÜN TEMASINI BELİRLEDİ

Emine Ceppar’ın paylaştığı fotoğrafta kullandığı etiketler, Birlemiş Milletler tarafından 2020 yılının teması seçildi. Bu yılın İnsan Hakları Günü teması, koronavirüs salgını ile ilgili olarak BM tarafından “recover better (daha iyi ayağa kalk)” olarak belirlendi. Tema insan haklarının iyileşme çabalarının merkezinde olmasını sağlayarak, dünyanın salgından sonra daha iyi bir halde ayağa kalkması ihtiyacına odaklanmaktadır.