Emine Bulut cinayeti davasında 2. duruşmada karar

21 Ekim 2019, 14:55

Kırıkkale’de eski eşi Emine Bulut’u 10 yaşındaki kızının gözleri önünde boğazından bıçaklayarak öldüren Fedai Varan, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

EMİNE BULUT İKİNCİ DURUŞMASI YAPILDI

Mahkeme heyeti, sanık avukatına savunma yapması için süre verilmesi ve sanığın tutukluluk halinin devamı kararı ile duruşmayı 21 Ekim’e ertelemişti.

Kırıkkale’de 10 yaşındaki kızının gözü önünde eski eşi Emine Bulut’u bıçaklayarak öldüren Fedai Varan’ın 2. duruşması Kırıkkale 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTENMİŞTİ

Savcı, sanık Fedai Varan’ın, ”canavaca hisle kasten adam öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etti. Savcı ayrıca, Emine Bulut’un tahrik edici bir fiilinin bulunmaması nedeniyle haksız tahrik indirimi uygulanmamasını ve olayın işleniş biçiminden dolayı takdiri indirimin uygulanmamasını talep etti.Katil Fedai Varan, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

EMİNE BULUT CİNAYETİNDE YENİ GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Kırıkkale’de Emine Bulut’un (38), eski eşi Fedai Varan (43) tarafından 10 yaşındaki kızları F.B.V.’nin gözleri önünde adım adım ölüme götürülmesi, mobese kamerasına yansıdı.

Dava dosyasına giren görüntülerde Varan, lokantanın önünde Bulut ile tartıştı, ardından tartakladı. Varan’a kızı engel olmaya çalışırken, çevredekilerin müdahale etmemesi dikkat çekti. Varan’ın daha sonra Bulut’a yumruk atıp, içeriye sokması ve orada yaşanan kargaşa, Bulut’u bıçakladıktan sonra dışarıya çıkarılması ve kızları F.B.V.’nin baygınlık geçirmesi görüntülerde yer aldı.

Bunlara da bakın: