Elazığ depremi son gelişmeler: Ölü ve yaralılar var

Güncel
Ozan Barış Erim
24 Ocak 2020, 22:32
Ozan Barış Erim
24 Ocak 2020, 22:32

AFAD ve Kandilli Rasathanesi’nden yapılan açıklamada Elazığ’da 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 6.5 olarak revize etti. Deprem yerin 6,75 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

Elazığ’da meydana gelen deprem Malatya, Diyarbakır, Adıyaman, Osmaniye gibi çevre illerde de hissedildi. Yaşanan deprem 1 dakika boyunca devam etti. Depremin ardından büyük panik yaşayan Elazığ halkı sokaklara döküldü. Kırsal kesimlerden şuana kadar herhangi bir bilgi yok. Bölgelere ulaşılmaya çalışılıyor.

Sivrice’de saat 21.08’de 5.4 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi.

BAKAN SOYLU AÇIKLADI: 4 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, deprem sonrası yaptığı açıklamada, “İlk aldığımız bilgiler çerçevesinde Sivrice’de Doğanyol’da Pötürge’den bilgi almaya çalıştık. Doğanyol’da 1 vatandaşımız hayatını kaybetti. İlk aldığımız bilgilerde özellikle Malatya Pötürge’de iki yaralı vardı. Ama şimdi yeni bir bilgi daha geldi. Toplam iki vatandaşımız hayatını Malatya’da, iki vatandaşımız da hayatını Elazığ’da kaybetmiş. Tüm ulaşan ihbarlarda 4 vatandaşımız deprem nedeniyle hayatını kaybetti. Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.