Elazığ'da 6,5 şiddetinde yaşanan deprem ile ilgili son gelişmeler...

24 Ocak 2020, 22:08

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) sosyal medya hesabından yapılan bilgilendirmede, Sivrice ilçesinde saat 20.55’te meydana gelen depremin şiddetini 6,5 şeklinde revize etti.

Deprem yerin 6,75 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

ELAZIĞ’DA ARTÇILAR MEYDANA GELDİ

Elazığ’da 5,4 ve 5,1 büyüklüğünde de iki artçı deprem meydana geldi. AFAD internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Sivrice ilçesinde saat 21.08’de 5,4, Baskil ilçesinde saat 21.17’de 5,1 büyüklüğünde artçı sarsıntılar yaşandığı bildirildi. Sivrice’deki sarsıntı yerin yaklaşık 7,03, Baskil’deki ise 10,62 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

BAKAN SOYLU’DAN DEPREM AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Elazığ Sivrice merkezde 4-5 yıkık bina var ama herhangi bir can kaybı şu ana kadar bize bildirilmiş değil.” dedi.

BAKAN AKAR’DAN DEPREM AÇIKLAMASI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “(Elazığ’daki deprem) Sivrice merkez olmak üzere taşrada kayıplar olabilir değerlendirmesi var. Netleştirmek için arkadaşlarımız çalışıyorlar.” diye açıklama yaptı.

“EKİPLERİMİZ HASAR VE CAN KAYBI İLE İLGİLİ SAHA TARAMASINA BAŞLADI”

AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu, Elazığ’da meydana gelen depremin ardından ekiplerin saha taramasına başladığını söyleyerek, “Yıkım var mı, enkaz altında kimse var mı, bunun araştırmasını yapıyorlar.” dedi.

Güllüoğlu, deprem bölgesinde yaşanan herhangi bir iletişim sorunu yaşanmadığını dile getirerek, “Şu an için ekiplerimiz de bölgedeki belediye başkanlarımızla, valilerimizle, iletişimimiz devam ediyor. Ekiplerimiz saha taramasına başladılar. Yıkım var mı, enkaz altında kimse var mı, bunun araştırmasını yapıyorlar.” diye konuştu.

Depremin bölgede geniş bir alanda hissedildiğini ifade eden Güllüoğlu, “Sivrice ve civarındaki ilçelerde hissedildi. Şu an çalışmalarımız devam ediyor. Biz de yakından takip ediyoruz.” dedi.

Bunlara da bakın: