Ukrayna-Türkiye arasındaki uçak seferleri ne zaman başlıyor?

08 Haziran 2020, 12:03
Ukrayna-Türkiye seferleri ne zaman?

Türk Hava Yolları (THY), koronavirüs salgını nedeniyle kısıtlanan uluslararası uçuşların yeniden başlamasına ilişkin 6 Haziran 2020 tarihinde yeni bir duyuru yaptı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, dış hat uçuşlarının karşılıklı açılmasıyla ilgili ilk aşamada 15 ülkeyle ön mutabakat yapıldığını belirtti. Bu ülkeler arasında Ukrayna’da yer aldı.

Bakan Karaismailoğlu’nun açıklaması şu şekilde:

“Dış hat uçuşlar için 92 ülke ile işbirliğimiz devam ediyor. Kuruluşlar ve muhatap ülkeler ile uçuşların emniyetli bir şekilde yapılması noktasında görüşüyoruz. Halihazırda dış hat uçuşların karşılıklı açılması için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Avusturya, Litvanya, Sırbistan, Kazakistan, Arnavutluk, Belarus, Birleşik Arap Emirlikleri, Moldova, Özbekistan, Ukrayna, Fas, Ürdün, Sudan ve İtalya ile mutabakat sağladık.” 

UKRAYNA’NIN ANTALYA KONSOLOSU HOMENKO: UKRAYNA İLE TÜRKİYE ARASI UÇAK SEFERLERİ 1 TEMMUZ’DA BAŞLIYOR

Öte yandan, Ukrayna’nın Antalya Konsolosu Vyaçeslav Homenko, Ukrayna ile Türkiye arasındaki uçuşların 1 Temmuz 2020’de başlayacağını belirterek, Ukraynalıların tatil rotasında bu yaz da üst sıralarda Türkiye’nin yer alacağını kaydetti.uçak seferleri
Ukrayna Türkiye