Ukrayna Büyükelçiliğinden Türkiye'de yatırım yapmak isteyen iş insanlarına yönelik çevrimiçi etkinlik

Ekonomi
Ömer Kaya
25 Kasım 2021, 10:32
Ömer Kaya
25 Kasım 2021, 10:32

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği, Türkiye’de pazara giriş ve Türkiye’de iş imkanları konulu çevrimiçi program düzenledi. Programa, Ukrayna Ankara Büyükelçisi Bodnar, İstanbul Başkonsolosu Nedilskıy, Ticari Ataşe Vdoviçenko ile Türkiye ve Ukrayna’dan iş insanları katıldı. Tanıtım etkinliğine katılan TURKSİD Uluslararası İş İnsanları Derneği Başkanı Baştuhan, Ukraynalı iş insanlarına Türkiye’de her türlü destek ve işbirliğini sağlayacaklarını bildirdi.

Ukrayna Ankara Büyükelçiliği, Türkiye’ye açılmak isteyen iş insalarına yönelik çevrimiçi etkinlik düzenledi. Dün gerçekleştirilen etkinlikte, Ukrayna Ankara Büyükelçisi Vasıl Bodnar, Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Roman Nedilskıy, Ukrayna Büyükelçiliği Ticari Ateşesi Maksim Vdoviçenko,DEİK Ukrayna Başkanı Ziya Uzel ve Ukraynalı iş insanları katıldı. Etkinlikte, TURKSİD Başkanı Ertan Baştuhan ve TURKSİD’e bağlı iş insanları da yer aldı.

TURKSİD, TÜRKİYE’DE YATIRIM YAPMAK İSTEYEN UKRAYNALI İŞ İNSANLARINA DESTEK

TURKSİD Başkanı Baştuhan, çevrimiçi etkinlikte söz alarak Türkiye’de yatırım yapmak isteyen Ukraynalı iş insanlarına TURKSİD olarak her türlü desteği vereceklerini belirtti. Baştuhan, dernek olarak her sektörden iş insanlarıyla işbirliğine hazır olduklarını dile getirdi.

TURKSİD ULUSLARARASI İŞ İNSANLARI DERNEĞİ

Resim

Kırım Tatarlarının yaşadığı bölgelerde ekonomik iş birliği ve koordinasyonu sağlama amacı taşıyan TURKSİD Uluslararası İş İnsanları Derneği,İstanbul’da 23 Kasım 2019’da açılışını yaptı. Kırım Tatar halkının milli lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu ve KTMM Başkanı Refat Çubarov’un katıldığı açılışın ardından dernek, Türkiye ve farklı ülkelerde teşkilatlandı. Kırım Tatarlarının yaşadığı ülkelerdeki ve Türkiye’deki Kırım Tatar iş insanlarını bir araya getiren TURKSİD Uluslararası İş İnsanları Derneği faaliyetlerini genişleterek devam ediyor.