TURKSİD, Ukrayna'daki ikinci OSB'nin yerini belirledi!

Ekonomi
Ozan Barış Erim
20 Mayıs 2021, 15:54
Ozan Barış Erim
20 Mayıs 2021, 15:54

TURKSİD, Ukrayna’da Organize Sanayi Bölgelerinin (OSB) ikincisinin yapılacağı arsanın tespit işlemlerini tamamladı. Arsanın belirlenmesinin ardından TURKSİD Başkan Vekili İsmail Hacıoğlu ve Berdyansk Belediye Başkanı Valeri Baranov arasında bir memorandum imzalandı.

TURKSİD, Ukrayna’da ikincisi yapılacak OSB için arsa belirleme işlemini tamamladı. TURKSİD’in araştırmaları neticesinde yeni OSB’nin Berdyansk bölgesine yapılmasına karar verildi. Berdyansk TURKSİD Gıda Organize Sanayi Bölgesi adını alacak bölge için Berdyansk Belediye Başkanı Valeri Baranov ile TURKSİD Başkan Vekili İsmail Hacıoğlu arasında memorandum imzalandı.

TÜRKİYE-UKRAYNA BİRLİKTELİĞİ İÇİN ÖNEMLİ BİR ADIM

Konu ile ilgili TURKSİD’in sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, “19 Mayıs 2021 Ukrayna’da Organize Sanayi Bölgeleri hamlemizin ikincisi olan OSB’mizin arsa tespit işlemleri tamamlanmış olup, Berdyansk Belediye başkanı Sayın Valeri BARANOV ve TURKSİD-Ukrayna Başkan Vekili İsmail HACIOĞLU arasında Memorandum imzalanarak Türkiye – Ukrayna birlikteliği için önemli bir adım atıldı. Berdyansk TURKSİD Gıda Organize Sanayi Bölgesi hepimize hayırlı olsun.” ifadeleri kullanıldı.