Özbekistan, THY'nin Fergana ve Ürgenç seferlerine onay verdi

Ekonomi
Ömer Cihad Kaya
21 Nisan 2021, 11:16
Ömer Cihad Kaya
21 Nisan 2021, 11:16

Özbekistan yönetimi, Türk Hava Yollarının Ürgenç ve Fergana şehirlerine Türkiye’den karşılıklı seferleri onayladı. Özbekistan Hava Yolları, geçen mart ayı sonunda bu şehirlerden Türkiye’ye uçak kaldırmaya başlamıştı.

Özbekistan Ulaştırma Bakanlığı bünyesindeki Sivil Havacılık Kurumu, Türk Hava Yollarına İstanbul bağlantılı Ürgenç ve Fergana uçuşları için izin verildiğini bildirdi. Dün yapılan açıklamada, Özbekistan ve Türkiye arasında Taşkent ve Semerkand’ın haricinde iki yeni şehir daha eklendiği kaydedildi.

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, geçen ay Özbekistan’da temaslarda bulunmuş ve iki ülke arasında karşılıklı seferlerin yoğunlaşmasını arzu ettiklerini bildirmişti.

Özbekistan Hava Yolları Fergana-İstanbul seferlerini başlattı

ÖZBEKİSTAN HAVA YOLLARI, ÜRGENÇ-İSTANBUL SEFERLERİNE BAŞLAMIŞTI

Özbekistan Hava Yolları Fergana-İstanbul seferlerini, 31 Mart 2021 itibarıyla başlatmıştı. 28 Mart’tan itibaren haftada bir kez Ürgenç-İstanbul-Ürgenç seferlerini başlatan Özbekistan Hava Yolları, 29 Mart’ta da Ekim 2017’de başlayan ancak Mart 2020’de yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle askıya alınan Semerkant-İstanbul seferlerini yeniden başlatmıştı. Halen Özbekistan Hava Yolları, her gün Taşkent-İstanbul-Taşkent seferleri düzenliyor.

İstanbul - Özbekistan Uçak Bileti - KAYAK
Özbekistan: Tarih, kültür ve medeniyetin kesiştiği ülke